انواع کاربردهای نرم افزار  CRMدر املاک و سود بالایی که به‌همراه دارد!

انواع کاربردهای نرم افزار  CRMدر املاک و سود بالایی که به‌همراه دارد!

در بین مشاغلی که حالت مشاوره‌ای دارند، مشاوران مسکن یا اصطلاحا "املاکی‌ها" شرایط خاص خودشان را دارند. بازار مسکن بازاری است که تحت تاثیر عوامل اقتصادی مختلفی قرار می‌گیرد و دوره‌های رونق و افول مختلفی را در طول زمان پشت سر می‌گذارد. کسی که در املاک فعالیت می‌کند، ممکن است در طول 1 ماه به‌قدری درآمد کسب کند که کفاف چند ماهش را بدهد.

 

در عین حال، شاید طی یک دوره چند ماهه نیز هیچ درآمد خاصی به‌دست نیاورد. اما این‌ها چه ارتباطی به نرم افزار  CRM دارند؟ یا بهتر است بپرسیم، کاربرد نرم افزار  CRMدر املاک چیست؟

 

مشاوران مسکن که روز‌به‌روز هم در شهرهای مختلف بیشتر شده و بازار کارشان رقابتی‌تر می‌شود، تنها در صورتی می‌توانند در دراز مدت دوام بیاورند و موفق شوند که مشتریان وفادار زیادی داشته باشند.

 

اگر یک املاکی بتواند با تعداد زیادی موجر و مستاجر به بهترین شکل ارتباط برقرار کند و آن‌ها هر ساله برای فروش، خرید، اجاره‌دادن یا اجاره‌کردن نزد آن املاکی بروند، در کل سال درآمد تضمین‌شده و زیادی خواهد داشت. این مزیت، همان چیزی است که نرم افزار  CRMمی‌تواند ایجاد کند. پس در این مقاله، به کاربرد نرم افزار  CRMدر املاک نگاهی می‌اندازیم.

 


در صورت استفاده از نرم افزار CRM برای املاک، کافی است یک مشتری بگوید که خانه‌ای با متراژ بین 60-70، طبقه اول، دارای پارکینگ و با رهن کامل 200 میلیون تومان می‌خواهد. در این حالت، مشاور می‌تواند به کمک فیلترهای مختلف نرم افزار  CRM خانه‌ای پیدا کند که همه آن ویژگی‌ها را در خود جای داده باشد.


 

آیا کاربرد نرم افزار  CRMدر املاک تاثیری بر افزایش درآمد این شغل دارد ؟

 

فرض کنید یک املاکی در سال اول فعالیتش، در هر ماه 10 مشتری داشته باشد. اگر آن‌ها بتوانند از طریق به‌کاربردن نرم افزار  CRMدر املاک رابطه‌ای اصولی با مشتریان‌شان برقرار ساخته و آن‌ها را قانع کنند که سال آینده هم برای چیزی که می‌خواهند به آن املاکی بروند، چه می‌شود؟

 

نتیجه این خواهد شد که آن املاکی سال بعد و سال‌های بعد هم حداقل درآمدش همانند سال نخست است. آن خانواده‌ای که پنجم فروردین ماه سال اول خانه‌ مورد نظرشان را در آن بنگاه اجاره کرده‌اند؛ سال بعد هم برای تمدید آن خانه یا اجاره کردن خانه دیگری در همان تاریخ به بنگاهی مورد نظر خواهند رفت

.

در مورد خرید و فروش املاک هم اگرچه وضع کمی متفاوت است و به‌صورت سالانه تکرار نمی‌شود ولی؛ به‌هرحال کسی که خانه‌اش را می‌فروشد ممکن است مدتی بعد به فکر خرید خانه یا حتی ماشین تازه‌ای بیفتد. هم خریدار یا فروشنده ملک و هم مستاجر یا موجر مسکن، اگر به مشتری وفادار آن املاکی تبدیل شوند در آینده نیز برای عقد قراردادها و انجام معاملات بعدی‌شان باز هم به همان‌جا خواهند رفت.

      


    بیشتر بدانید: چگونه نرم افزار  CRM در هر شرایطی به رشد شما کمک می‌کند؟


 

آیا ‌کاربرد نرم افزار  CRMدر املاک تاثیری بر وفادارسازی مشتریان دارد؟

 

نرم افزار CRM ابزار بسیار کارآمدی است برای اینکه کسب و کارها بتوانند اطلاعات مربوط به مشتریان و یا حتی پرسنل خود را جمع‌آوری، ثبت، دسته‌بندی و تحلیل کنند. یک دسته از همین کسب و کارها، مشاوران املاک هستند. کافی است هربار که فردی به آن‌ها مراجعه می‌کند و در آن بنگاهی قراردادی را عقد می‌کند، در نرم افزار  CRM برایش یک پروفایل ساخته شود. در آن پروفایل تمامی اطلاعات مربوط به مشتری ثبت خواهد شد.

 

اما نتیجه این کار چیست؟

 

حتما شما هم بارها با این مساله مواجه شده‌اید که وقتی از یک بنگاهی خانه‌ای با مشخصات خاصی را خواسته‌اید؛ مشاور آن بنگاهی در میان دفاتر و دفترچه‌هایش به‌دنبال چنین خانه‌ای گشته است.

 

اما در صورت استفاده از نرم افزار CRM برای املاک، کافی است یک مشتری بگوید که خانه‌ای با متراژ بین 60-70، طبقه اول، دارای پارکینگ و با رهن کامل 200 میلیون تومان می‌خواهد. در این حالت، مشاور می‌تواند به کمک فیلترهای مختلف نرم افزار  CRM خانه‌ای پیدا کند که همه آن ویژگی‌ها را در خود جای داده باشد.

 

بنابراین، به‌کاربردن نرم افزار  CRMدر املاک، فرایند خدمت‌رسانی آن‌ها به مشتریان‌شان را تسریع می‌کند. در نتیجه، رضایت آن‌ها بیشتر می‌شود و احتمالا به مشتری وفادار آنجا بدل خواهند شد.

 

استفاده از نرم افزار  CRM می‌تواند کمک کند که بین مشاوران و مشتریان تعامل بهتری برقرار شود؟

 

مالک یک بنگاه املاک اگر بتواند شرایطی را ایجاد کند تا مشاورانش با مشتریان بهترین ارتباط را برقرار کنند، هم پروسه وفادارسازی مشتریان بهتر انجام می‌شود و هم سود بیشتری برای آن کسب و کار به‌وجود خواهد آمد. بنابراین، می‌تواند برای انجام این کار از نرم افزار  CRMکمک بگیرد.

 

در نرم افزار  CRM این امکان وجود دارد که تمام ویژگی‌های مربوط به مشتریان را ثبت کنید. برای مثال، ویژگی‌های اخلاقی شامل صبور بودن یا بی‌حوصله بودن، سطح درآمد، شغل، سطح تحصیلات و... را می‌توان در سی آر ام کسب کرد.

 

ثبت چنین اطلاعاتی فواید زیادی به‌همراه خواهد داشت. یکی از این فواید، امکان استفاده از آن اطلاعات برای ایجاد تعامل بهتر با مشتریان است.

 

مثلا، قرار است یکی از مشاوران به یک مشتری کمک کند تا ملک مورد نظرش را پیدا کرده و بخرد. این مشاور می‌تواند به سی آر ام مراجعه کند تا متوجه شود که او چه ویژگی‌هایی دارد. بدین ترتیب، خیلی زود او را می‌شناسد و از همان ابتدا بهترین روش را برای برقراری ارتباط و ایجاد تعامل با او به‌کار می‌گیرد.

 


بیشتر بدانید: نرم افزار  CRM سنا مشتری‌هایت را در هیچ یک از مراحل سه‌گانه فروش تنها نگذار


 

خدمت‌رسانی بهتر به مشتریان با انواع کاربردهای نرم افزار  CRMدر املاک

 

نرم افزار CRM این مزیت را دارد که می‌توان با آن کل فرایندهای سازمانی را اتوماتیک کرد. در این‌صورت، یکی از مواردی که تحت تاثیر اتوماتیک شدن فرایندها قرار می‌گیرد مساله خدمت‌رسانی به مشتریان است.

 

یافتن یک خانه برای مستاجر و یا پیدا کردن یک مستاجر برای موجر، فرایندی چند مرحله‌ای است. اگر قرار باشد مشاوران املاک این مراحل را به‌صورت عادی پیش ببرند، ممکن است به‌خاطر فراموشی و مشکلات و چالش‌های گوناگون بین مراحل فاصله‌های زیادی ایجاد شود و حتی فرصت‌های گوناگونی از بین روند.

 

اما به کمک نرم افزار  CRM هر مرحله از فرایند خدمت‌رسانی به مشتری به اطلاع مشاوران می‌رسد. آن‌ها می‌توانند با اتکا به سی آر ام فرایندهای کاری را منظم و کامل انجام دهند و در نتیجه، خیلی سریع همان چیزی که مشتری نیاز دارد را به او بدهند.

 

 

نرم افزار سی آر ام سنا برای املاک

 

نرم افزار CRM سنا با توجه به قابلیت‌هایی که دارد، می‌تواند برای املاکی‌ها بسیار مفید و کارآمد باشد. شما می‌توانید از سنا به مدت 30روز و به‌صورت رایگان استفاده کنید و در همین دوره، از پشتیبانی‌های مختلف تیم سنا هم بهره‌مند شوید.

 

در پایان این دوره، اگر نسبت به کاربردهای فراوان نرم افزار  CRMسنا در املاک‌تان مطمئن شدید، می‌توانید آن را بخرید.

 

تلگرام

پیشنهاد میکنیم در تلگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.

اینستاگرام

پیشنهاد میکنیم در اینستاگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.