مهم‌ترین چیزهایی که درباره آپدیت هسته گوگل می 2022 باید بدانید!

مهم‌ترین چیزهایی که درباره آپدیت هسته گوگل می 2022 باید بدانید!

گوگل هر سال، دو سه بار در الگوریتم خود تغییراتی را ایجاد می‌کند که نام آن را آپدیت هسته گوگل گذاشته‌اند. اخیرا در می 2022 نیز خبرهایی منتشر شد مبنی بر آپدیت جدید گوگل که با هدف بهینه‌سازی خدمات به کاربرانش ارائه شده است.

 

بلافاصله پس از این خبرها، کارشناسان خود گوگل اعلام کردند که این آپدیت شامل تغییرات بنیادین و اساسی نمی‌شود بلکه، بیشتر شامل مواردی است که صاحبان وب سایت را تشویق می‌کند که بهترین محتواها را در اختیار کاربران و خوانندگان خود بگذارند. اما، چه نکاتی را لازم است درباره آپدیت هسته گوگل 2022 بدانید؟

      


    بیشتر بدانید: وبینار مارکتینگ چیست و چقدر مشتری جذب می‌کند؟


 

 

تمام تغییرات در الگوریتم گوگل که شامل آپدیت هسته گوگل می‌شوند.

 

گوگل هیچگاه الگوریتم خودش را به صورت کامل و شفاف اعلام نمی‌کند. هدف و یا بهتر است بگوییم ماموریت گوگل، این است که بهترین، کامل‌ترین و کارآمدترین اطلاعات را به صورت کاملا راحت و دقیق در اختیار کاربرانش قرار دهد.

 

گوگل قصد دارد وقتی کاربرش چیزی را جستجو می‌کند، در کوتاه‌ترین زمان به همان چیزی برسد که نیاز دارد. بنابراین، وب‌سایت‌هایی که با این ماموریت خودشان را وفق می‌دهند رتبه‌های بالاتری می‌گیرند و دیگرانی که فقط به فکر کسب رتبه هستند و مخاطب را فراموش می‌کنند، به رتبه‌های پایین‌تر نزول می‌کنند.

 

وقتی آپدیت هسته گوگل اعمال شد، این شرکت از تعدادی کاربر حرفه‌ای خواست تا الگوریتم آپدیت شده را تست کنند. این افراد پس از تست کردن، تجربه خود را از کار با آن اعلام کرده‌اند.

 

این افراد را  Raters می‌نامند که در واقع همان رتبه دهندگان به تغییرات الگوریتم گوگل هستند. با خواندن نکاتی که این افراد منتشر کرده‌اند و همچنین با بررسی مواردی که توسط کارشناسان خود گوگل اعلام شده، به نتایجی دست می‌یابیم که کمک می‌کنند بهترین محتواها را در اختیار کاربران قرار دهیم و طبیعتا، رتبه خوبی نیز کسب کنیم. در ادامه، این موارد را به صورت خلاصه و شفاف خدمت شما ارائه می‌کنیم.

 

 

محتوای اورجینال و دست اول به مخاطب بدهید.

 

فرقی نمی‌کند محتوای شما چیست. درباره موضوعی اطلاعات می‌دهید، درباره واقعه‌ای خبری منتشر کرده‌اید، پدیده‌ای را تحلیل کرده‌اید و یا هر محتوای دیگری را باید به صورت اورجینال در اختیار کاربران خودتان قرار دهید. البته، سوالی که برای بسیاری مطرح می‌شود این است که اگر بخواهیم از محتوای دیگران کمک بگیریم، چه کاری باید انجام دهیم؟

 

پاسخ این سوال را گوگل به صورت شفاف اعلام کرده است؛ به هیچ عنوان نباید به یک کپی برداری ساده اکتفا کنید. بلکه باید محتوای شما نسخه بازنویسی شده آن محتواها باشد به اضافه نکات جدیدتر، کاربردی‌تر و قابل توجه‌تر با این هدف که محتوای شما کامل‌ترین اطلاعات را در اختیار خواننده بگذارد.

 

         


بیشتر بدانید: 5 قابلیت لینکدین برای مدیران


 

تمام مواردی که لازم است را درباره موضوع خود منتشر کنید

 

یکی از تغییرات مهمی که در آپدیت هسته گوگل اعمال شده، این است که اگر موضوعی را انتخاب می‌کنید تا درباره‌اش بنویسید باید تمام اطلاعاتی را که لازم است درباره آن منتشر کنید.

مثلا، شما نمی‌توانید موضوعی مانند «راهنمای خرید گوشی موبایل» را در یک مقاله 2000 کلمه‌ای خلاصه کنید و در اختیار مخاطب قرار دهید. یک راهنمای جامع طبیعتا باید حاوی اطلاعات گسترده و کاربردی باشد. این مساله را گوگل به راحتی تشخیص می‌دهد. بنابراین، اگر نمی‌خواهید مطالب طولانی منتشر کنید، بهتر است موضوعاتی را انتخاب کنید که نیازی به یک مقاله گسترده و طولانی نداشته باشند.

 

 

تناسب عنوان و محتوا

 

عنوان یا  Title یا همان  Heading اولین خط از محتوای شما است که تولید کنندگان محتوا آن را با تگ  H1مشخص می‌کنند. برخی از افراد اعتقاد دارند هرقدر این عنوان‌ها جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر باشند، مخاطب تمایل بیشتری برای خواندن آن محتوا پیدا می‌کند.

 

در صورتی که، مطابق با اطلاعات منتشر شده درباره آپدیت جدید هسته گوگل 2022 عنوان مقاله باید به صورت خلاصه و شفاف توضیح دهد محتوا درباره چیست! به هیچ عنوان نباید عنوان مقاله شما اغراق شده و شوکه‌آور باشد. البته می‌توانید از هنر خودتان استفاده کنید تا یک عنوان جذاب خلق بنویسید ولی این عنوان باید در تناسب کامل با محتوای شما قرار داشته باشد.

 

چیزهایی را بگویید که آشکار نیستند

 

این مساله هم برای گوگل یک دغدغه مهم است. اگر محتوایی که شما نوشته‌اید حاوی نکاتی باشد که همه می‌دانند و هیچ اطلاعات تازه‌ای در آن نیست، شانسی برای صعود به رتبه بالاتر نخواهید داشت. اصطلاحی که کارشناسان در توضیح این نکته از جدیدترین آپدیت هسته 2022 گوگل بیان کرده‌اند، اصطلاح «Beyond Obvious» بوده است.

 

معنای این اصطلاح این است که فراتر از چیزی که آشکار است را بگویید. برای مثال، اگر تاکنون همه فکر می‌کرده‌اند که فلان مواد غذایی می‌تواند مشکلات جسمی برای افراد به همراه داشته باشد، شما بر اساس تازه‌ترین یافته‌های محققان ثابت کنید که این خوراکی هیچ ضرری ندارد و به این ترتیب هم محصول خود را تبلیغ کنید و هم محتوایی منتشر کنید که مطابق با الگوریتم جدید گوگل باشد.

 

 

ساختاربندی صحیح و منظم

 

یکی دیگر از نکاتی که گوگل به راحتی تشخیص می‌دهد، این است که مقاله با عجله نوشته شده و هیچ نظم و ساختار کاملی ندارد. در آپدیت 2022 هسته گوگل اعلام شده در نظم‌بندی مقاله‌تان توجه و دقت زیادی به خرج دهید و از نوشتن مقالات با عجله و به صورت بی دقت پرهیز کنید.

 

مساله دیگری که در همین حوزه از اهمیت زیادی برخوردار است، نداشتن غلط املایی است. گوگل به کمک  Index خودش که یک بانک جامع و غنی از اطلاعات است، به راحتی متوجه می‌شود کلمات موجود در مقالات شما املای درستی دارند یا به صورت غلط نوشته شده‌اند. بنابراین، حتما مقالات را پس از نوشتن ویراستاری کنید.  

 

تلگرام

پیشنهاد میکنیم در تلگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.

اینستاگرام

پیشنهاد میکنیم در اینستاگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.