شتاب دهنده ی فروش چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

شتاب دهنده ی فروش چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

چرخه ی فروش، جدا از نوع صنعت و محصولاتی کسب و کار ها درحال پیچیده تر شدن است. نقاط تماس مختلفی که بین خریدار و تامین کننده وجود دارد باعث می شود که تهیه و ایجاد یک تجربه ی شخصی و جذاب کار بسیار سخت تری باشد. خوشبختانه، ابزار ها و فرآیند های شتاب دهنده ی فروش می توانند چرخه های فروش را ساده تر کرده و به کارمندان فروش این امکان را بدهد تا فرایند فروش را بهتر و سریع تر پیش ببرند.  

در این مقاله از آکادمی مدیریت تخصصی کسب و کار سنا، قصد داریم تا به مفهومی به نام شتاب دهنده ی فروش، و اینکه این ابزار چطور می تواند برای نیرو های  فروش شما مفید باشد اشاره کنیم.

پیش از اینکه به مزایای این ابزار بپردازیم، بیایید مفهوم آن را درک کنیم. به این منظور، لازم است تا ابتدا بدانیم که «توانمند سازی فروش» چیست.

توانمند سازی فروش در واقع به معنای اطمینان حاصل کردن از این است که افراد تیم فروش دسترسی لحظه ای به تمام منابعی که نیاز دارند، مثل تجزیه و تحلیل اطلاعات، ماژول های آموزشی و ابزار های بازاریابی دسترسی دارند.

در حقیقت در این فرایند شما به افراد کمک می کنید که به کسب و کارتان کمک کنند. در این بین، مدیران فروش تا جایی که می توانند موانع را از سر راه بردارند، و یک مسیر بدون مانع و سر راست برای کارمندان تیم فروش ایجاد کنند.

این تعریف مفهوم توانمند سازی فروش بود. اما بیایید به مسئله ی اصلی این مقاله، یعنی شتاب دهنده ی فروش بپردازیم.

شتاب دهنده ی فروش چیست؟

شتاب دهنده ی فروش به ابزار و استراتژی هایی اشاره دارد که باعث افزایش میزان تاثیر گذاری و سرعت فرآیند فروش می شود. با استفاده از تکنولوژی، خریداران سریعتر و راحت تر در قیف فروش شما حرکت می کنند.

شتاب دهنده فروش چیست

شتاب دهنده ی فروش در واقع یکی از شاخه های توانمند سازی فروش است. این امر زمینه های لازم را فراهم می کند تا کارشناسان فروش بتوانند در چرخه ی فروش بهتر عمل کنند. این کار اول از همه نیازمند این است که کارشناسان فروش را به ابزاری مجهز کنید که بتوانند فرایند فروش را به خوبی درک کرده و موفقیت را پیدا کنند. در شتاب دادن فروش، شما علاوه بر «توانمند سازی» تیم فروش، به میزان کارایی آنها، و در نتیجه درآمد شرکت خود «شتاب» می دهید.

توانمند سازی فروش کلید شتاب دادن به فروش است

بجای نگاه کردن به فعالیت های کلی فروش، این فرایند بر روی ساخت روابط با مشتریان و خریداران تمرکز می کند و دیدگاه مادی به آنها ندارد. با در نظر گرفتن رفتار و علایق مشتریان، خریداران به صورت مستمر و خودکار در دیتابیس جا به جا می شوند تا بهترین نقطه برای آنها پیدا شود و بهترین تجربه برای آنها فراهم شود. علاوه بر آن، تیم های فروش و بازاریابی با استفاده از محتوای به روز، شخصی سازی شده، قابل دسترس و عملی می توانند در زمان کمتر بازدهی بیش تری داشته باشند.

اما این امر چطور ممکن است؟ راهکار ها و روش های تکنولوژیکی یکپارچه که به صورت هماهنگ باهم کار می کنند، شتاب دهندگی فروش را عملی می کنند.

تکنولوژی شتاب دهنده فروش

شتاب دهندگی فروش نیازمند استفاده از راهکار های مناسب و بهبود فعالیت های فروش و بستن سریعتر قرارداد هاست.  این راهکار ها به سرعت بینشی که کارشناسان فروش و تیم های بازاریابی برای تولید محتوای مرتبط و ارتباطی پر معنا نیاز دارند را در اختیارشان قرار می دهد، و به آنها کمک می کند تا این بینش را به سیگنال های فروش مرتبط کنند تا بتوانند روند فروش خود را به شکل بهتری پیش ببرند.

ویژگی های شتاب دهنده ی فروش

ویژگی های شتاب دهنده فروشی

یک پلتفرم شتاب دهنده ی فروش می بایست ویژگی های زیر را در بر داشته باشد:

1- دیتابیس سرنخ ها

آنچه باید بدانید این است که در یک نرم افزار CRM، صرفا جمع آوری اطلاعات کافی نیست؛ برای به دست آوردن نتایج بهتر و تولید سرنخ، شما می بایست فراتر از این پیش بروید. نرم افزار های شتاب دهنده ی فروش، مشتریان احتمالی را بر اساس معیار های انتخاب شما تعیین می کنند. 

پس از تعیین مخاطبان در دیتابیس، این ابزار های شتاب دهنده دیتا  را پاک سازی می کنند، به صورت خودکار مشتریان بالقوه ی کم کیفیت که احتمال تبدیل آنها به مشتری دائم کم است را حذف کرده و تنها مخاطبانی را در اختیار تیم فروش و بازاریابی می گذارند که احتمال خرید بالایی داشته باشند.

2- ابزار های تحقیقاتی

درست است که دیتا و اطلاعات مربوط به کمیت (Quantitive information) اهمیت زیادی دارند، اما اطلاعات کیفیتی (Qualitive information) مانند پس زمینه، چارت های سازمانی و بینش های رقابتی کارشناسان فروش را به دانشی که برای داشتن قرار های ملاقات و ارتباطات موثر با خریداران نیاز دارند  مجهز می کند.

این ابزار های شتاب دهنده ی فروش همچنین مدیران فروش را به ابزار های مربوط به تغییرات مدیریتی، ادغام و استخدام افراد و اطلاعات از دیگر رویداد های مهم مجهز می کند. 

3- تجزیه و تحلیل آینده

الگوریتم های پیشرفته و هوش مصنوعی از اطلاعات مختلف استفاده می کنند تا بتوانند درباره روند و امور مربوط به آینده ی شرکت ها پیشبینی کنند، زمینه های مربوط به رشد و فرصت های فروش را پیشبینی کنند. این تجزیه و تحلیل اطلاعات بازاریابی به مدیران فروش و بازاریابی کمک می کند تا فعالیت های فروش خود را تنها روی فرصت های بزرگ متمرکز کنند و زمان خود را برای سرنخ های بی کیفیت هدر ندهند.

4- خدمات ایمیل

ایمیل ها برای اتوماسیون و شتاب دادن به فروش ضروری هستند. اکثر نرم افزار های اتوماسیون بازاریابی، ایمیل های یک کمپین را بر اساس فعالیت ها یا رویداد های محرک (مثل درخواست نسخه دمو) خودکار یا اتوماتیک سازی می کنند.

فروشندگان و  کسب و کار ها می توانند با استفاده از این ابزار باز کردن ایمیل، کلیک ها و دیگر رفتار های مشتریان نسبت به ایمیل ها را بررسی کنند و این اطلاعات را در استراتژی ایمیلی خود بکار بگیرند و ببیند که چه نوع محتوایی می تواند توجه بیش تری جلب کند.

این یک نگاه جامع به ابزار شتاب دهنده ی فروش، نحوه ی کارکرد آن و همچنین ویژگی هایی که باید داشته باشد بود. در مقاله ی بعدی قصد داریم به مزایای شتاب دهنده فروش بپردازیم.

در نهایت از شما دوستان گرامی بابت مطالعه ی این مقاله متشکریم، و امیدواریم که این مقاله مورد پسند و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار بدهیم.

تلگرام

پیشنهاد میکنیم در تلگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.

اینستاگرام

پیشنهاد میکنیم در اینستاگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.