CRM موبایل چیست؟

CRM موبایل چیست؟

سی آر ام (CRM یا Customer Relationship Management) موبایل یک تجربه ی کامل از سی آر ام را در تلفن های هوشمند، تبلت ها و دیگر دستگاه هایی که به اینترنت متصل می شوند ارائه می کند. CRM موبایل به تیم های فروش، بازاریابی و خدمات مشتریان این امکان را میدهد تا اطلاعات کلیدی را در لحظه و در هر جایی  که هستند مدیریت کنند. 

آنچه در این مقاله گفته شده:

چرا CRM موبایل اهمیت دارد؟

اهمیت سی آر ام موبایل برای کارمندان

اهمیت سی آر ام موبایل برای مشتریان

پلتفرم توسعه برای استراتژی موبایل

موارد تجاری برای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در موبایل

چرا CRM موبایل اهمیت دارد؟

مهاجرت گسترده ی کاربران اینترنت از دسکتاپ و کامپیوتر به تلفن های هوشمند به این معناست که کاربران امروزه مایلند اطلاعات لحظه ای را در هر مکانی در دسترس داشته باشند. 

در واقع نسبت ترافیک اینترنتی که از دستگاه های موبایل، در سال 2009 برابر با 0.7%  بود و طبق آمار سایت (broadbandsearch) در سال 2019 به 53 درصد رسید و این اعداد درحال افزایش است.

سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری باید بتواند خود را با این رشد وفق دهد.

یک سیستم CRM موبایل به کاربران این امکان را می دهد تا به دیتا و اطلاعات کسب و کار در هر جایی دسترسی داشته باشد. به عبارت دیگر، این سیستم کاربرانش اجازه می دهد یک کسب و کار را در جیبشان حمل کنند!

 

اهمیت CRM موبایل

کارمندانی که در دفاتر کار می کنند دیگر وابسته به میز خود نیستند؛ آنها در حال حرکت کار می کنند. برای مثال، اعضای تیم فروش بین دفاتر و مکان های مختلف جا به جا می شوند تا مشتریان بالقوه را ملاقات کنند. کارمندان می بایست به جدول های زمانی و روند کار، حتی زمانی که در دفتر حضور ندارند دسترسی داشته باشند.

حتی کسب و کار هایی که 5 سال پیش به حضور کارکنان خود در دفاتر نیاز داشتند، امروزه با داشتن گزینه ی کار کردن به صورت ریموت و از راه دور توانسته اند میزان کارایی خود را تا حد زیادی گسترش بدهند.

اهمیت CRM موبایل

تحقیقات نشان می دهد که شرکت ها امروزه 240 ساعت، ساعت کاری اضافه از سوی کاربرانی که برای امور کاری از تلفن های خود استفاده می کنند به دست می آورند. که این آمار نشان دهنده ی عملیات های بیش تر، و در نتیجه درآمد بیش تر می باشد.

این خود نتیجه ی آزادی است که دستگاه های تلفن همراه هوشمند به کاربران می دهند تا در هر جایی که بهترین شرایط برای کار کردن وجود دارد به امور کاری بپردازند.

حتی اگر کارمندان در یک ساختمان، و یا حتی در یک شرکت نباشند، بخش ها و دپارتمان های یک کسب و کار می توانند صرف نظر از مشکلات مربوط به سازگاری پلتفرم ها به اطلاعات و دیتا های یکسانی دسترسی داشته باشند و یک مکان تعاملی بهتر به وجود بیاورند.  

اهمیت CRM موبایل برای مشتریان

جدا از مزایای آشکاری که فراهم کردن انعطاف پذیری در کار برای کارمندان وجود دارد، در دسترس بودن سی آر ام بر روی موبایل به نفع مشتریان شرکت شما نیز خواهد بود و آنها نیز می توانند از آن سود ببرند.  

سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان بر روی موبایل این اطمینان را به وجود می آورد که مشتریان شما از بهترین سرویس موجود در حال حاضر بهره مند می شوند. کاربران به اطلاعات ضروری و بروزرسانی های مختلف در لحظه دسترسی دارند، و این به معنای آن است که تمام شرایط لازم را در اختیار دارند تا اطلاعات  موثقی را به سرعت در اختیار کاربران قرار بدهند.

حتی کارمندانی که به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط نیستند نیز می توانند با استفاده از این سیستم برنامه های کاری را مدیریت کنند، امور مربوط به تجزیه و تحلیل دیتا را انجام بدهند، گزارش بدهند و  تمام فایل های مهم را در یک مکان ایمن جمع آوری کنند.

مزایای CRM موبایل

با استفاده از نرم افزار CRM موبایل، دستگاه هایی مانند لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند می توانند تمامی ویژگی های یک سی آر ام کلاسیک که در لپ تاپ یا کامپیوتر نگه داشته می شود را در اختیار داشته باشند، بعلاوه از مزیت اضافه ی به همراه داشتن اطلاعات با استفاده از خدمات ابری بهره مند شوند. در نتیجه، کاربران این سیستم، یعنی مدیران کسب و کار و کارمندان آنها قادر خواهند بود تا یک کسب و کار را بر روی تلفن همراهشان داشته باشند. 

مزایای CRM موبایل

به کار بردن سی آر ام موبایل می تواند برای کاربران ریموت، که دور از میز کار خود مشغول به کار کردن هستند مزایای بسیاری داشته باشد. برخی از این مزایا شامل موارد زیر می باشد:

  1. برنامه ریزی دقیق با استفاده از یکپارچه سازی تقویم کاری.
  2. برقراری تماس و تشکیل جلسه با یک کلیک.
  3. دسترسی و بروز رسانی سرنخ ها، مخاطبین و مشتریان بالقوه.
  4. باز کردن فایل های مختلف و به اشتراک گذاشتن آنها.
  5. دسترسی به داشبورد در هر زمان و مکانی.
  6. بررسی، مدیریت و پاسخگویی به موارد پشتیبانی از مشتریان.
  7. دسترسی به دیتا و اطلاعات به روز در هر زمان.

بروز رسانی های خودکار به این معناست که تمامی کارمندان بخش فروش و فروشندگان می توانند به دیتا های CRM و امور مربوط به تجزیه و تحلیل را در هر زمانی و بر روی هر دستگاهی دم دست خود داشته باشند. یعنی هیچکس در این چرخه عقب نمی ماند و اعضای تیم فروش می توانند با اطمینان خاطر امور مربوط به فروش را پیش ببرند.

بهترین سیستم های سی آر ام همچنین دارای طیف وسیعی از ویژگی های امنیتی مانند فاکتور های تشخیص هویت چند مرحله ای و VPN ها در داخل خود می باشند. بروز رسانی های امنیتی و ویژگی های جدید در یک نرم افزار سی آر ام موبایل به صورت خودکار بروز رسانی می شوند و در این صورت نیازی نیست که کاربر به صورت دستی این ویژگی ها را دانلود کند یا ارتقا دهد.

پلتفرم توسعه برای استراتژی موبایل

یک سیستم سی آر ام همچنین به مدیران ارشد اطلاعاتی کمک می کند تا یک استراتژی موبایلی کارآمد ایجاد کنند. کارمندان تیم فروش نیاز به دسترسی به داشبورد ها، گزارشات، سرنخ ها و محتوای مشتری پسند دارند، اما کسب و کار ها نیز همچنین به یک نرم افزار یا اَپ مناسب مشتری نیاز دارند. به منظور به حداکثر رساندن تاثیر و مزایا، همه ی آنها می بایست در پشت صحنه به یک نرم افزار CRM متصل شوند.

پلتفرم توسعه برای استراتژی موبایل

استفاده از موبایل می تواند نیاز های مختلفی را در چنین پروژه هایی در یک کسب و کار برطرف کند، که این به معنای توسعه ی بسیار زیاد، در زمینه هایی است که کارکنان آی تی ممکن است توانمندی های زیادی از خود نشان نداده باشند.

موارد تجاری برای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در موبایل

سرمایه گذاری در یک پلتفرم سی ار ام موبایل می تواند سود بیش تری نسبت به عملکرد های یک سیستم سی آر ام معمولی داشته باشد. از آنجایی که دسترسی به تلفن های هوشمند روز به روز درحال گسترش است و مشتریان در همه جا از قبیل فروش، بازاریابی، خدمات مشتریان و آی تی حضور دارند.

پس استفاده از CRM موبایل چه کاربردی برای کسب و کار ها دارد؟

  • تیم های فروش می توانند از صرفه جویی ها، کاهش حجم کار مدیران و همچنین قابلیت استفاده از دیتا در هر زمان و هر مکان با استفاده از قابلیت های خدمات ابری بهره مند شوند.
  • تیم های بازاریابی می توانند به روش های کاملا جدیدی با مشتریان صحبت کنند، تجربه های شخصی سازی شده به وجود آورده و فعالیت های شبکه های مجازی آنها را با استفاده از ابزار های ساده و آشنا بررسی کنند.
  • تیم های خدمات مشتریان می توانند سریع تر با مشتریان ارتباط برقرار کنند، با استفاده از کانال های مختلف آنها را بررسی کنند و مشکلات آنها را با خدمات رسانی بهتری برطرف کنند.

سنا، همیار مدیران نوین

سنا یکی از معتبر ترین و به روز ترین شرکت هایی است که در زمینه ی نرم افزار های مدیریت شرکت و کسب و کار، مشاوره ی کاری و مدیریت کسب و کار ها فعالیت می کند. شما عزیزان نیز می توانید جهت برقراری ارتباط با متخصصان ما و بهره وری از مشاوره رایگان کسب و کار سنا با ما تماس بگیرید.

در نهایت، از شما دوستان عزیز بابت مطالعه ی این مقاله متشکریم و امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

تلگرام

پیشنهاد میکنیم در تلگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.

اینستاگرام

پیشنهاد میکنیم در اینستاگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.

برای رشد کسب و کارتان به سنا نیاز دارید

همین الان دمو سنا رو رایگان سفارش بده

حرف آخر

سی ار ام سنا

سی ار ام سنا

تمامی حقوق برای مجموعه سنا محفوظ می‌باشد ©