5 ویژگی یک نرم افزار فروش خوب
پیشنهاد ما

5 ویژگی یک نرم افزار فروش خوب

کسب و کار ها و شرکت هایی که وجود و سرمایه آنها به مشتریان بستگی دارد، لازم است تا عمیقا به خدمات مشتریان خود و رضایت آنها اهمیت ویژه ای بدهند. به همین دلیل است که  بسیاری از کسب و کار های B2C یا Business to Customer امروزه به استفاده از نرم افزار های فروش پرداخته اند. چندی پیش یکی از کاربران ما سوالی در خصوص اینکه یک نرم افزار فروش خوب چه ویژگی هایی دارد پرسید که متن این سوال به شرح زیر است:

من به عنوان یک سرپرست فروش یک کمپانی محصولات آرایشی و بهداشتی قصد دارم تا پیشنهاد استفاده از یک نرم افزار فروش مناسب را با کمپانی که در آن کار می کنم، به عنوان یک عامل مهم و ضروری برای بخش فروش مطرح کنم. من نظرات مثبت زیادی در خصوص این نرم افزار ها از همکارانم گرفته ام و می خواهم بدانم که این نرم افزار ها چطور به فرایند فروش ما کمک می کند. لطفا نکاتی را که باید در یک نرم افزار فروش کارآمد به دنبال آنها باشم را به من معرفی کنید، با تشکر.

اول از همه از شما بابت مطرح کردن این سوال مفید متشکریم. مهم ترین نکته این است که مطرح کردن پیشنهاد استفاده از یک سیستم و نرم افزار فروش هوشمند و با کیفیت یک تصمیم بسیار مفید است و ضرری متوجه شما نخواهد بود. همانطور که می دانید، کسب و کار های بسیاری امروزه از سیستم های اتوماسیون و نرم افزار های فروش استفاده می کنند، و دلیل آن هم این است که آنها مزایای بسیاری را که این نرم افزار در اختیارشان قرار می دهد را می دانند و از آنها به نحو احسنت استفاده می کنند.

نرم افزار فروش خوب چه مزیتی دارد؟

اولین مزیتی که درباره یک نرم افزار فروش خوب مطرح است، این است که به این فکر کنیم که چطور یک نرم افزار آنلاین می تواند اطلاعات مشتریان را جمع آوری کند، تفسیر کند و آنها را تجزیه و تحلیل نماید. در این قدم شما می بایست بتوانید کمپین های تبلیغاتی ای را با استفاده از قدرت و سرمایه ی خود راه اندازی کنید که با نیاز ها و ارجعیت های مشتریان و کاربران شما سازگاری داشته باشد.

هنگامی که شما از سبک زندگی مشتریان خود آگاهی داشته باشید، می توانید آنچه می خواهند را برایشان فراهم کنید، که در نتیجه این امر باعث رضایت آنها خواهد بود. با استفاده از روش های بازاریابی مناسب (برای مثال سیاست آشنایی دهان به دهان)، شما می توانید مشتریان جدیدی را نیز به دست بیاورید.

مطمئنان به کار گیری یک نرم افزار فروش خوب تصمیم سختی نخواهد بود، چرا که این نرم افزار ها بسته به کارایی خود بسیار به صرفه خواهند بود، و همچنین قیمت آن تا حد زیادی بسته به میزان کارایی ها، امکانات و تعداد کاربرانی که از آن استفاده می کنند دارد، ضمن اینکه برخی از آنها به صورت رایگان در اختیار کسب و کار ها قرار می گیرند، اگر چه این نرم افزار های رایگان امکانات کمتری نسبت به نسخه های پولی دارند و به طور کلی نرم افزار های فروشی که اغلب برای کسب و کار شما شخصی سازی می شوند حرفه ای تر هستند.

چطور یک نرم افزار فروش خوب را شناسایی کنیم؟

 اساسا تنها کاری که شما باید برای شناسایی سیستم ها و نرم افزار های خوب و پر کاربرد از سیستم های کم کاربرد و کم کیفیت تر بکنید این است که نظرات کاربران درباره آنها را خوانده، درباره آنها تحقیق کنید، و نقاط ضعف و قوت آنها را بسنجید. ما پیشنهاد می کنیم برای شناسایی یک نرم افزار فروش خوب به نکاتی که در زیر به آنها اشاره می کنیم توجه کنید:

1- امکان مدیریت از راه دور

باید بپذیریم که دوران استفاده از قلم و کاغذ برای هر کاری، و حتی حضور بیست و چهار ساعته در دفتر مدیریت در حال به پایان رسیدن است، و روند مدیریت کسب و کار ها درحال حرکت به سمت غیر حضوری شدن می باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که  یک نرم افزار فروش خوب قابلیت مدیریت شرکت از راه دور را برای مدیران و صاحبان کسب و کار ها فراهم آورد.

امکان مدیریت از راه دور در نرم افزار فروش

2- خدمات رسانی و پشتیبانی از کاربران

پیش از اینکه از نرم افزار فروش یک کمپانی استفاده کنید، وب سایت آنها را بررسی کنید. وب سایت و فروشگاه یک نرم افزار فروش خوب، باید یک پشتیبانی 24 ساعته را در تمامی روز های هفته در اختیار مشتریان خود قرار دهد که این امر می تواند از طریق چت های آنلاین یا تماس های تلفنی صورت بگیرد.

پشتیبانی از کاربران در نرم افزار فروش خوب

3- سادگی و استفاده آسان

مشکلات کاربری و عدم استفاده ی آسان و روان از نرم افزار های فروشگاهی برای کمپانی یا کسب و کاری که به تازگی قصد استفاده از این سیستم را دارد بسیار مهم است و یک سیستم مفید باید سیستمی باشد که تیم های مختلف، بخصوص تیم فروش بتواند به راحتی با آن کار کند. پیش از اینکه ازنرم افزار فروشگاهی استفاده کنید، محیط کاربری آن را به خوبی بررسی کنید؛ آیا این نرم افزار داشبورد و صفحاتی با استفاده ی آسان دارد؟

سادگی و استفاده از نرم افزار فروش خوب

همچنین بهتر است از کارکنان خود، بخصوص کارکنانی که به استفاده از روش های قدیمی تر عادت کرده اند بپرسید که استفاده از چنین ابزاری برای آنها آسان است یا خیر، و چه بهتر که در این صورت نرم افزار های مختلفی را در اختیار آنها قرار دهید تا سیستمی که بهترین تجربه کاربری را به آنها می دهد را انتخاب کنند. بهترین کار این است که نظرات ارائه شده درباره سیستم های مختلف را بررسی کرده، و همچنین از کمپانی ارائه دهنده درخواست یک نسخه ی آزمایشی یا دمو کرده تا همه چیز را به خوبی بررسی کنید.

4- اتوماسیون روند فروش و بازاریابی

یک نرم افزار فروش خوب می تواند کمپین های تبلیغاتی را از برنامه ریزی اولیه تا تست و امتحان آن پشتیبانی کند. برخی از این نرم افزار ها حتی می توانند با استفاده از برخی شاخص های استاندارد میزان موفقیت کمپین شما را بررسی کند و امور فروش را به انجام برساند. همچنین یک جریان جدید نیز در این نرم افزار ها درحال شکل گیری است که با استفاده از آن، سیستم ها می توانند شبکه های اجتماعی مشتریان را پیدا کرده و بدین ترتیب علایق و نیازمندی های آنها را شناسایی کنند.

اتوماسیون فروش در نرم افزار فروش

5- مدیریت و همگام سازی مخاطبان

یک مدیریت مخاطبان مفید، شامل تمامی اطلاعات و تاریخچه ی ارتباط با یک مشتری خاص می باشد. این امر شامل تماس های برقرار شده، ایمیل های فرستاده شده، و قرار های ملاقات است. در صورت نیاز این دیتا و اطلاعات می تواند در اختیار تعدادی از کاربران قرار بگیرد تا بدین ترتیب خدمات رسانی به مشتریان و کاربران بهتر انجام شود. همچنین یک سیستم مدیریتی خوب به شما این امکان را نیز می دهد که به لیست مخاطبان خود از برنامه ها و سیستم های ثالث، نظیر Microsoft Outlook، Gmail، Yahoo، و سرویس های ابری دیگر نظیر iCloud و غیره نیز دسترسی داشته باشید.

امکان مدیریت از راه دور در نرم افزار فروش خوب

اینها اصلی ترین نکاتی است که نرم افزار های خرید و فروش کسب و کار ها باید شامل شوند. به طور کلی، بهترین کاری که شما عزیزان می توانید انجام دهید، این است که نیاز ها، خواسته ها و اهداف خود از خرید این ابزار را در نظر گرفته، و با توجه به پارامتر های خود انواع نرم افزار های مختلف را تست و بررسی نمایید.

من امیر از آکادمی تخصصی سنا هستم و این مقاله مخصوص شما نوشته شده است. از شما دوستان عزیز برای همراهی ما تا انتها متشکرم و اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفا، حتما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آنها هم از این مطلب استفاده کنند.

تلگرام

پیشنهاد میکنیم در تلگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.

اینستاگرام

پیشنهاد میکنیم در اینستاگرام

با ما ارتباط برقرار کنید.

برای رشد کسب و کارتان به سنا نیاز دارید

همین الان دمو سنا رو رایگان سفارش بده

حرف آخر

سی ار ام سنا

سی ار ام سنا

تمامی حقوق برای مجموعه سنا محفوظ می‌باشد ©