محاسبه و ثبت تخفیف با استفاده از CRM

1398-7-16
مدیر محتوا
محاسبه و ثبت تخفیف با استفاده از CRM

دلایل محاسبه و ثبت تخفیف برای کسب و کار ها

تخفیف دادن یکی از روش های قدیمی، با این حال موثر و قدرتمند در زمینه بازاریابی است که در آن، کسب و کار شما به دلایل مشخصی قیمت های خود را برای یک شخص، یا به صورت کلی کاهش می دهد. از جمله دلایل ثبت تخفیف می توان به مطرح کردن و کسب اعتبار، بهبود روند فروش و افزایش آن، جذب مشتری بیشتر و بازگردانی مشتریان از دست رفته اشاره کرد.

 همچنین، در بسیاری از کسب و کار ها نظیر فروش پوشاک، با وارد شدن به فصل جدید، فروشندگان پوشاک باقی مانده که مناسب فصل قبلی است را حراج می کنند. این مورد نیز یکی دیگر از دلایل ثبت تخفیف برای محصولات است که می تواند فرد را از ضرر و زیان احتمالی نجات دهد.

مزایای تخفیف و کاهش قیمت ها

همانطور که اشاره کردیم، کسب و کار ها به دلایل مختلفی ممکن است قیمت های محصولات یا خدمات خود را کاهش دهند. این کار مزایایی را نیز برای کسب و کار ها به همراه دارد که از این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

افزایش فروش به مشتریان

اصلی ترین مزیت ثبت تخفیف ها این است که افراد بیشتری جذب کسب و کار و محصولات و خدمات شما می شوند. بسیاری از افراد هستند که به دلیل قیمت بالا جنسی را خریداری نمی کنند، و به همین ترتیب افرادی هم هستند که تنها به دلیل قیمت پایین یک جنس آن را خریداری می کنند و حتی به ماهیت و چیستی جنس توجه چندانی نمی کنند. کسب و کار شما با ثبت تخفیف می تواند از هر دوی این گروه افراد سود ببرد.

حتما بخوانید: تفکر سیستمی چیست و به چه دردی می خورد؟

تبلیغات مثبت

میل به دست آوردن چیزی با هزینه ی کمتر چیزی است که در طبیعت انسان وجود دارد. هنگامی که شما در سیستم خود برای اجناس ثبت تخفیف می کنید و قیمت آنها را کاهش می دهید، این امر باعث می شود تا وجهه ی کسب و کار شما بهتر شده و محبوبیت و اعتبار شما نزد افراد بالاتر برود.

افزایش تعداد مشتریان

هر مشتری به تنهایی مجموعه ای عظیم از مشتریان است. هنگامی که محبوبیت شما نزد مشتریان افزایش پیدا می کند، مشتریان شما ممکن است شما را به افراد، دوستان و آشنایان خود نیز معرفی کنند که همین امر می تواند باعث شود تا شما از طریق یک مشتری، چندین مشتری دیگر را نیز به دست بیاورید و این چرخه ادامه پیدا می کند.

بسیاری از کسب وکار ها به اهمیت این موضوع پی برده اند و برای وقوع آن طرح های مختلفی را به کار می گیرند. برای مثال، می توانید یک طرح تشویقی در نظر بگیرید و در آن برای افرادی که یکی از دوستان و آشنایان خود را به شما معرفی می کنند تخفیف بیشتری مدنظر قرار دهید، یا جوایز مختلفی دیگری را برای آنها در نظر بگیرید.

ثبت تخفیف با استفاده از نرم افزار CRM سنا

یکی از راه های ثبت تخفیف استفاده از خدمات CRM است. تخفیف ها معمولا به چند صورت در سیستم اعمال میشوند که در سنا همه موارد آن پیاده سازی شده است. انواع مختلف تخفیف شامل موارد زیر می باشند:

  1. تخفیف های دارای بازه زمانی: بدین معنی که برای محصولی خاص فارغ از اینکه چه کسی خریدار محصول است طی بازه زمانی مشخص تخفیف لحاظ می گردد.
  2. تخفیف های محاسباتی حین فروش: این مدل از تخفیف در حین فروش حضوری از طرف فروشنده به خریدار به عنوان گزینه تشویقی فروش ارائه می شود.
  3.  تخفیف بر اساس کد: کدهای تخفیفی توسط سیستم ایجاد خواهد شد که به روشهای مختلف این کد بین مشتریان توزیع میگردد. کدها میتوانند محدودیت تعداد استفاده و سقف مبلغ استفاده داشته باشند.

در نهایت باید گفت همه انواع تخفیف میتوانند دارای فرمول محاسباتی بر مبنای درصد یا مبلغ تخفیف با قابلیت تعیین سطح تخفیف باشند