چرا باید در یک نرم افزار CRM سرمایه گذاری کنیم؟

1398-7-7
مدیر محتوا
چرا باید در یک نرم افزار CRM سرمایه گذاری کنیم؟

شما شخصی هستید که کار های زادی برای انجام دادن دارید. ایمیل ها، پست های صفحات مجازی، امور مربوط به گسترش کسب و کارتان، نیاز های بی شمار مشتریان و کار های بسیار زیاد دیگری که برای انجامشان وقت کافی وجود ندارد. خبر خوش این است که، با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی به انجام این کار ها به صورت دستی نیست. شما می توانید با سرمایه گذاری در CRM تمامی این کار ها را به صورت اتوماتیک انجام دهید. بیایید کمی بیشتر با این سیستم آشنا شویم.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

پیش از هر چیز بیایید به این بپردازیم که اصلا نرم افزار CRM چیست. CRM یا Customer Relationship management نرم فزاری است که به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه و مشتریان فعلی خود را بررسی کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید و در نهایت فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهید.
این سیستم در اوایل دهه 1990 معرفی شد و از آن موقع تا به امروز دائما درحال گسترش و بروز رسانی توسط امکانات و ویژگی های جدید بوده است. این سرویس به محض معرفی با استقبال بسیار زیادی توسط مدیران کسب و کار ها مواجه شد.

دلایل سرمایه گذاری در CRM

خرید و سرمایه گذاری در CRM امروزه چیزی است که تمامی کسب و کار های موفق دنیا درحال روی آوردن به آن هستند. این کسب و کار ها به سی آر ام به عنوان قلب تپنده ی تمامی ارتباطات خود با مشتریان، و همچنین یک پلتفرم مناسب برای افزایش سود خود نگاه می کنند. اما چرا این سیستم تا این حد در سر تا سر دنیا محبوب شده است؟

دسترسی واقعی به اطلاعات

طراحی این نرم افزار ها به گونه ای است که به کسب و کار ها و کارکنان آن این اجازه را می دهد که تا حجم زیادی از اطلاعات مفید مورد نظر خود را در دسترس داشته باشند. از جمله این اطلاعات می توان به این اشاره کرد که شما می تواند بفهمید چه کسانی از وب سایت شما بازدید می کنند؛ چه کسانی ایمیل های شما را دریافت کرده اند و چه کسانی آنها را باز کرده اند، چه نوع ایمیل هایی بیشتر مورد استقبلا واقع شده است و مشتریان چه فرم هایی را پر کرده اند.
شما همچنین می توانید یک دید کلی نسبت به نیاز های مشتریان خود، اینکه چه محصولاتی را بیشتر می خرند و چطور می توانید فروش آن را بیشتر کنید به دست بیاورید. یک سیستم CRM اطلاعات رفتاری و اجتماعی که شما به آنها نیاز دارید را در خود ذخیره می کند تا شما بتوانید ارتباطی بهتر و کارآمد تر با مشتریان داشته باشید.
انتخابات ما همگی بر روی قسمت های مختلف سیستم تاثیر می گذارند. با بررسی تاثیر هر اتفاق، ما می توانیم شدت آن را کاهش دهیم، یا حتی از آن به نفع خود استفاده کنیم. بنا بر این تفکر سیستمی به ما کمک می کند تا همیشه انتخاب های حساب شده ای داشته باشیم.

بهبود ارتباطات و بازاریابی ایمیلی

اگر چه ذخیره سازی اطلاعات برای یک کسب و کار بسیار با ارزش است، اما سرمایه گذاری در CRM صرفا به این منظور می تواند کار اشتباهی باشد، چرا که یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از CRM بهبود ارتباطات ایمیلی با مشتریان و مصرف کنندگان است.

داشتن یک سی آر ام که بتواند به ایمیل شما متصل شود، آنها را دریافت کند و به آنها با پیامی مناسب پاسخ دهد باعث می شود که شما بتوانید ارتباط مفید تر و بهتری را با اشخاص مختلف برقرار کنید. این روش بازاریابی ایمیلی می تواند اطمینان مشتریان نسبت به شما را افزایش داده و در نتیجه میزان فروش و درآمد کسب و کار شما را افزایش دهد.

مدیریت بهتر مشتریان بالقوه

اصلی ترین هدف سیستم های مدیریت ارتباط با مشتریان این است که به کار شما نظم بدهد. این سیستم می تواند به شما ابزار هایی ارائه دهد که با منابع آنلاین شما (مانند وب سایت و شبکه های مجازی) ادغام می شوند و به شما کمک می کنند تا آنها را به مشتریان واقعی تبدیل کنید. نحوه عملکرد آن به این صورت است:

چطور از ابزار های تفکر سیستمی استفاده کنیم؟

ابزار های زیادی برای به کار گیری در تفکر سیستمی وجود دارد که در این قسمت به دو مورد از آنها می پردازیم:

  • مشتریان بالقوه در تمامی منابع شناسایی می شوند و در یک پلتفرم جمع آوری می شوند.
  • راه های ارتباطی و اطلاعات مربوط به آنها مرتب می شوند و بر اساس سوابق ارتباطیشان با شما دسته بندی می شوند.
  • در نهایت این اطلاعات به کارکنان بخش فروش و خدمات مشتریان ارسال می شود.

مدیریت وظایف

اول از همه، به یاد داشته باشید که هرچه کمتر، بهتر پس ساده و کوچک شروع کنید؛ و سپس در صورت لزوم المان ها و اجزای دیگر را به داستان اضافه کنید. داستان خود را در قسمت های مختلف نشان دهید. تعداد اجزای یک حلقه باید بر اساس نیاز های یک داستان و افرادی که از نمودار استفاده می کنند، تعریف شود.
هنگامی که مشتریان شما افزایش پیدا می کنند، بسیار مهم است که بتوانید کیفیت خدمات خود را افزایش دهید. تحقیقات نشان داده که بیش از 86 درصد از مشتریان کسب و کار ها صرفا به دلیل عدم ارائه خدمات مشتریان مناسب توسط کسب و کار ها آنها را رها کرده اند.
با سرمایه گذاری در CRM، ماژول وظایف می تواند به شما کمک کند تا روز خود را به صورت کاملا حرفه ای مدیریت کنید، کار های خود را بر اساس اهمیتی که دارند اولویت بندی کنید و مطمئن شوید که به سرعت به نیاز های مشتریان خود پاسخ می دهید.