مشتری جدید علاقه مند به فضای فناوری می باشد و از آن بهره ی زیادی می برد، روند خرید خود را با تحقیقات آنلاین شروع کرده، از طریق رسانه های اجتماعی به دنبال بازخورد ها می رود و بعد سفارش خود را درخواست می دهد. تحقیقات به ما نشان داده ،بخش اعظمی از خرید ها با جستجوهای اینترنتی شروع می شوندو با بررسی فیدبک ها و مدیا های شبکه های اجتماعی پیش می روند و در نهایت منجر به خرید یا سفارش می شوند.

مشتریان نسل جدید

مشتری 360 درجه

نمای 360 درجه از مشتری می تواند؛ مجموعه ای از داده های مشتری شما باشد اعم ازسفارش ها،تماس ها و... داشتن نمای کلی ازمشتری بسیار مهم می باشد،مثلا : او ازما چه درخواستی دارد،باز خوردهای او را بدانیم نظرات مشتریان ،نحوه ی پاسخگویی ورسیدگی شما به درخواست ها ونیازهای آن هارانشان می دهد. اگر شرکت شما، درچرخه 360درجه وجود دارد یعنی مشتری های خود را کامل می شناسید.

یک نکته خیلی مهم: هرچه ارتباط شما با مشتریتان بهتر باشد، به همان اندازه رضایت مشتری شما بیشتر می شود. هر چه شرکت شما رشد کند حجم داده ها و اطلاعات شما بیشتر می شود و همین باعث می شود تمرکز شما برروی مشتری کمتر شود. اطلاعات شما در ایمیل ها یا فایل های متنی یا سایر نرم افزار ها پنهان می شوند و زمانیکه کارشناس فروش شما با مشتری صحبت می کند از سابقه آن مشتری اطلاع دقیقی ندارد به همین دلیل متناقض گویی در شرکت شما زیاد می شود. همه این ها باعث از دست رفتن سرمایه و پول شما می شود. به همین سادگی... اما نگران نباشید یک نرم افزار CRM بومی می تواند مشکل شما را به طور کامل برطرف کند.

نقش ارتباط در مدیریت

استراتژی ایجاد تجربه خوب

نمودارها و آمارها این طور نشان می دهند که تجربه کاربری خوب برای مشتری، فرصت تجاری فروش بیشتری را ایجاد می کند. خیلی تعجب نکنید این یک واقعیت است، هرجا که مشتری احساس و تجربه رضایت بخشی داشته باشد ضمن اینکه خودش یک فرصت فروش شده، تعداد زیادی فرصت فروش هم با خود می آورد. به طور کلی این یک قانون است، همه ی مشتریان علاقه مند هستند پول بیشتری برای داشتن تجربه و حس بهتر پرداخت کنند. در تحقیقاتی مشخص شده است، شرکت هایی که به تجربه مشتری بها می دهند؛ می توانند طی 3 سال رشد 70 درصدی را از تعداد و رقم فروش تجربه کنند که این آمار برای شرکت هایی که فعالیت بدون وابستگی و رانت انجام می دهند فوق العاده است.

همه داده های مرتبط با مشتریان مهم هستند، ولی بسیاری از شرکت ها از این داده استفاده نمی کنند. نکته اینجاست که شما می توانید از این دادها استفاده بهینه داشته باشید. تصمیم گیری مبتنی بر داده ها یک استراتژی موفق برای اتخاذ بهترین تصمیمات تجاری است. در این مدل شما باید داده ها رو جمع آوری کنید و روال و آنچه از گذشته تا کنون رخ داده را بررسی کنید و با تجزیه و تحلیل برای آینده برنامه ریزی و تصمیم گیری کنید. این روال بسیار بهتر از تصمیم گیری مبتنی بر احساسات و تفکرات بدون پشتوانه است. شرکتهایی که اینگونه عمل می کنند معمولا در تصمیم گیری هایشان موفق ترند.

تحلیل داده ها

اگر نیاز به مشاوره برای خرید دارید اطلاعات خود را وارد کنید تا ما با شما تماس بگیریم...

Asset 3 Asset 2
Asset 3 Asset 2
Asset 3 Asset 2